„Řekli mi, že neshledali skutkovou podstatu trestného činu omezování domovní svobody. Záležitost označili za schválnost, kterou prý vyřeší přestupková komise,“ uvedla Kočí.

Věří, že jí komise pomůže a nebude tak nucena parkovat několik stovek metrů od svého bytu.

„Naši příbuzní a návštěvy si však tuto cestu neušetří. Zaměstnanci ostrahy mi totiž řekli, že na příkaz OIL SPEDu už do areálu nesmí jezdit vůbec nikdo,“ poznamenala žena.

S jednatelem Kopečným se spojit nepodařilo

Rozezlená nájemnice ihned volala své právničce, která telefonicky kontaktovala zmocněnce OIL SPEDu Bohumila Trávníčka.

„Ten jí ale řekl, že ho z místa zmocněnce odvolali,“ popsala Kočí.

Kontakt na jednatele firmy, Jiřího Kopečného, ale Trávníček advokátce nedal.

Ani Deníku se s Kopečným spojit nepodařilo, firma OIL SPED totiž nemá na internetu kontaktní telefonní číslo.

K situaci se vyjádřil jen Jiří Netušil, ředitel bezpečnostní agentury Sida, která areál čelechovického cukrovaru stráží.

„To místo není veřejně přístupné. Spadá pod režim, který určuje jeho majitel. Ten stanovuje provozní podmínky, tedy i to, kdo do areálu smí nebo nesmí vjíždět,“ konstatoval.

OIL SPED je dlužníkem

Není bez zajímavosti, že firma OIL SPED je v insolvenčním rejstříku vedena jako dlužník a že ve zpustlých prostorách, které v někdejším cukrovaru vlastní, si před nedávnem zřídila sídlo společnost Flexibil Oil, jejímž předsedou představenstva je Jan Tesař, syn prostějovského starosty.

Obě zmíněné firmy jsou přitom provázány přes firmu KALE. V obchodním rejstříku lze totiž dohledat, že Kopečný je jejím jednatelem, Flexibil Oil pak stoprocentním podílníkem.

SOUVISEJÍCÍ

Nájemníkům cukrovaru padá střecha na hlavu. Vystěhují je?

OBRAZEM: Cukrovar v Čelechovicích dále chátrá