V pátek večer se jednalo o první vyjížďku tohoto roku. Akci pořádá Dětské dopravní centrum Prostějov. Za doprovodu hudby jelo asi sto padesát zájemců deseti kilometrový okruh po městě.

Povinností všech bylo také nutnost mít přilbu, kvůli bezpečnosti, ale ta se dala naštěstí zapůjčit u organizátorů. Sraz byl v osm hodin na dopravním hřišti a vyjíždělo se o půl deváté za doprovodu policie a zdravotníků.

„Tuto akci pořádáme od roku 2008, mezi tím byla pár let pauza a asi po třech letech jsme se k Blade Nights opět vrátili. Snažíme se, aby si jízdu užil každý, proto dáváme i prostor pro rozjezd, ale také čekáme na ty pomalejší,“ informoval pořadatel akce Jiří Novák.

„My jsme tady na prostějovském bruslení úplně poprvé. Vždycky se účastníme projížděk v Olomouci či Přerově. Tentokrát jsme zavítali i sem, abychom měli porovnání a zjistili, jak se bruslí i v jiném městě. Vůbec neznáme trasu, ale těšíme se. Líbí se nám dopravní hřiště,“ uvedli vášniví bruslaři Tomáš a Jarek.

„Jsme plné očekávání, je to pro nás premiéra. Nikdy jsme na žádné podobné akci nebyly. Moc se těšíme. Jen je škoda, že je tu tak málo lidí, čekaly jsme mnohem více zájemců. Myslíme si, že je lepší projet se, než sedět doma u počítače,“ dodaly Tereza s Jitkou.

Bruslaři nadšeně mávali kolemjdoucím. Jelo se po severním i jižním obchvatu, přes Brněnskou a Dolní ulici a také pře ulici Olomouckou.

„Myslím si, že je to skvělá příležitost jak si užít večer. Oceňuji, že je zdarma, a také že si zde můžeme půjčit přilbu. Organizace byla vždy docela na úrovni a kromě pomalejší jízdy jsem nikdy nezažila jediný problém. Byla jsem vždycky spokojená a určitě přijdu i na další bruslení. Dnešní projížďku jsem si s hudbou moc užila,“dodala stálá účastnice Šárka Malíková.

Podle veselých tváří si všichni jízdu užili. Další projížďka bude dvacátého srpna.