Mluvčí nadace Kolel Damesek Eliezer Tomáš Jelínek kopii anonymního dopisu poskytl redakci Deníku.

"Shromáždili jsme řadu důkazů, které jsme předali odborníkům na extremismus na ministerstvu vnitra. Podle našich informací projevy antisemitismu v Prostějově včetně posledního dopisu začíná šetřit okresní policejní specialista na extremismus," uvedl Jelínek, kteří už dříve poukazoval na to, že se místy odpor vůči úpravám předškolního prostoru dostal do roviny antisemitských urážek.

ČTĚTE TAKÉ Muzeum kočárů chystá novou expozici a plánuje jubilejní Josefkol

Nepodepsaný dopis adresovaný radničním úředníkům a obyvatelům města začal po Prostějově kolovat právě v souvislosti s vášnivou diskuzí o pietní úpravě prostorou někdejšího židovského hřbitova.

O anonymní dopis se od minulého týdne zajímá prostějovská policie. Policejní mluvčí František Kořínek dnes řekl, že policisté nyní zjišťují okolnosti jeho vzniku.

Včera se pak nadace rozhodla řešit celou věc přes okresní státní zastupitelství.

"Prostřednictvím právního zástupce jsme se obrátili na okresní státní zastupitelství, aby prověřilo, zda podle námi předložených důkazů nedošlo v době od loňského srpna do současnosti k trestným činům hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, podněcování k nenávisti vůči skupině osob a k pomluvě," řekl dnes mluvčí nadace Tomáš Jelínek.

PSALI JSME Policie vyšetřuje dopis, nadává Židům kvůli hřbitovu