„Dnešním ohňostrojem se rozloučíme s rokem minulým a zároveň přivítáme ten nový a já doufám, že pro vás bude úspěšný,“ řekl na úvod Martin Hyndrich, místostarosta Plumlova.

Poté už za hudebního doprovodu začala show plná nejrůznějších světelných efektů. Mezi písněmi nechyběla ani ta z pohádky Ledové království, která u malých holčiček patří k těm nejoblíbenějším a na místě si ji vesele prozpěvovaly. Závěr ohňostroje se nesl ve vážnějším duchu.


„Byla to moc pěkná podívaná, jsem tady poprvé a určitě bych se přijela podívat příště znovu. Jen terén s hromadou bláta je hodně špatný. Možná budu muset dokonce vyhodit boty,“ uvedla Pavlína Hamplová. „Já už jsem tu párkrát byla s rodiči a ani letos mě to nezklamalo,“ dodala její kamarádka Karolína.

Návštěvníky naštěstí neodradila skutečnost, že se akce letos přesunula od Podhradského rybníka na louku u Soběsuk a dorazili i tak v hojném počtu. Jako každý rok pak cestu z ohňostroje doprovázely dlouhé kolony a zástupy lidí mířící vstříc silvestrovským oslavám.