"Jsme velmi rádi, že se nám podařilo vyslyšet přání obyvatel a pořídili jsme stálou letní scénu i se zastřešením. Umístěna bude na nádvoří prostějovského zámku. Už v minulosti k tomu byl vypracován projekt," informovala náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Na nádvoří se už začíná pomalu s přípravami.

"Všechno má bohužel své porodní bolesti. Aktuálně řešíme ukotvení střechy. Pokud má fungovat čtyři měsíce, je potřeba, aby byla střecha ukotvena stejně stabilně jako pódium samé," komentuje Milada Sokolová.

Pódium by měli využívat především místní umělci.

"Hlavní myšlenkou bylo rozšířit kulturní nabídku ve městě a nabídnout tak pódium místním kapelám, zpěvákům, divadelníkům či loutkohercům. A vzhledem k současné situaci půjde nejspíš o jedinou kulturní příležitost."

Na své si přijdou i fandové filmu.

"Čtvrtky a pátky bychom chtěli věnovat letnímu kinu. Je to domluvené s ředitelkou Kina Metro 70 Bárou Prágerovou. Uvidíme, v jakém počtu budou moci lidé kino navštěvovat. Bude záležet i na rozvolňování vládních opatření," popisuje dále náměstkyně Sokolová a doplňuje: "Chtěli bychom, aby pódium stálo už od června. Je ovšem možné, že vzhledem k řešení ukotvení nevíme, zda se termín neposune."

Na letní scénu poskytl dotaci Olomoucký kraj v hodnotě osm set tisíc korun, město Prostějov přispělo částkou 2,4 milionu korun.