Kostýmované prohlídky mohli návštěvníci zhlédnout během celého víkendu. Brzy byly vyprodány. Velikonoční příběh s detektivní zápletkou navazoval na děj z minulého roku, kdy byl v zámku objeven velikonoční zajíček. Letos se děj příběhu posunul: zajíček byl unesen. V průběhu prohlídek se mladý detektiv snažil na základě objevených stop najít uneseného zajíčka a vypátrat pachatele.

Vyšetřovatel byl nakonec úspěšný a zajíčka nalezl v zajetí dvou loupeživých kuřat. Odhalil tak nekalé úmysly zlaté hanácké slepice, která zajíčka chtěla nahradit. Příběh s komediálními prvky měl dobrý konec a u diváků velký úspěch. Prohlídky byly vedeny v historických interiérech zámku, které byly tematicky vyzdobeny.

Návštěvníci se také díky průvodci seznámili s velikonočními zvyky.

„Příprava nám trvala asi dva měsíce. Chtěla jsem udělat velikonoční prohlídky jinou formou, aby se pobavili dospělí i děti, a zároveň si návštěvníci odnesli něco z velikonočních tradic. Nápad na detektivní téma z toho nějak sám vyplynul,“ vysvětlila svůj záměr autorka textu Lenka Faltýnková, která na zámku pracuje jako edukační pracovnice. V kostýmovaných prohlídkách vystupovali jedinci z řad stálých průvodců a také členky ochotnického divadla ve Slatinicích.

Zámek nabídl i klasické prohlídky, které návštěvníky seznamovaly s jeho historií. Pro děti byly k dispozici také velikonoční dílny a velikonoční hra v parku, kdy děti hledaly vajíčka.

Jen za víkend na zámek zavítalo přes tisíc návštěvníků. „S průběhem kostýmovaných prohlídek jsem opravdu spokojená. Reakce návštěvníků byly vesměs pozitivní, tudíž se dá usuzovat, že se jim to líbilo,“ uzavřela s úsměvem Lenka Faltýnková.

Stovky dětí se bavily na Velikonočním festivalu ve sběru vajíček, fotbalové hřiště Čechovice. 22.4. 2019
Děti v Čechovicích pořádaly hon na vajíčka. Našly jich čtyři a půl tisíce
Krojovaný mrskut v Kralicích na Hané
Výsadek! Koně a muzika, tak mrskají Hanáci