„Program jsme sestavili tak, aby si v něm každý našel to své. Věříme, že den si užijí jak děti, tak dospělí,“ pozval na slet čarodějnic prezident spolku Marek Otruba. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení profesionální šermířské skupiny Adorea z Olomouce, na strašidelný čtyřboj pro děti nebo na prestižní soutěž o nejkrásnější čarodějnici.

„Ta bude rozdělena do dvou věkových kategorií. Odrostlejší ženštiny se poperou o titul Miss Čarodějnice,” doplnil Otruba. Obstát v soutěži krásy nebude jednoduché.

Musí něco čarodejnického předvést

„Čarodějnice musí být nejen ošklivě krásná, ale musí také něco čarodějnického předvést,” naznačil pořadatel s tím, že loňská vítězka Tamika Borská porotu doslova uhranula. Vrcholem večera bude od půl deváté ohňová show.

„Na ni naváže tradiční zapálení vatry, na níž upálíme vybranou čarodějnici,“ dodal Otruba.

O večerní zábavu se postará skupina Novios a návštěvníci plumlovského zámku si mohou zajít i do strašidelného sklepení. „Slet čarodějnic bude za každého počasí, vstupné je dobrovolné,“ vzkázal Marek Otruba.

Po programu se největší odvážlivci vydají hledat poklady, neboť podle dávných svědectví se právě o Filipojakubské noci otevírají jeskyně a podzemní sluje. A v nich se dá ledacos cenného najít. (mls, zuv)

Podívejte se, jak řádili na Plumlově čarodejnice vloni:OBRAZEM: Čarodějnice vítalo hromobití