„Už od dětství jsem vášnivý houbař, takže mě ta jarní úroda velmi potěšila. Nejprve se smržů objevilo jen pár, ale teď jsem jich napočítal téměř třicet. Všechny vyrostly na mulčovací kůře, kterou zeť přivezl ze Ptení," usmál se František Král z Prostějova, který se z odborné literatury dozvěděl, že smrže by měly růst až ke konci dubna.

„Skutečně je pravda, že si v letošním roce jarní houby pospíšily. Mírná zima tak způsobila, že některé druhy, které rostou od března, rostly už v prosinci. Tohle opravdu nepamatuji," podivoval se přerovský mykolog Jiří Polčák s tím, že letošní zima houbařům přála.

Pozor na městské houby, jsou plné těžkých kovů

„Během zimních měsíců se hodně dařilo penízovce sametové, uchu jidášovu a také hlívě ústřičné. Jejich sezóna už je za námi a začínají se objevovat jarní druhy. Houbaři tak mohou narazit na ucháč obrovský, nebo právě na smrže, které se na Prostějovsku hojně objevují," vysvětlil mykolog a zároveň varoval před sběrem hub ve městech.

„Smrž pražský se velmi často objevuje i uprostřed měst, třeba na kruhových objezdech nebo u chodníků. Tady by jej lidé sbírat neměli, protože v takových lokalitách na sebe houby navážou velké množství těžkých kovů," informoval Jiří Polčák.

„Pozor by si také houbaři měli dát na kvalitu hub. Při delších mrazech může houba přemrznout a postupně se začít rozkládat, což nemusí být na první pohled znát," doplnil přerovský mykolog.

Svou úrodu smržů zatím neposbíral ani František Král, který čeká, až pořádně vyrostou.

„Mnoho z nich jsou ještě velmi malí. Zvětšují se každým dnem, takže zatím počkám a pak je svěřím manželce. Má knížku plnou houbových receptů, takže z nich připraví nějakou specialitu. Já osobně mám nejraději houbovou polévku a guláš," usmál se nadšený houbař František Král z Prostějova.