Plný provoz vrahovického koupaliště se jeho vlastníkům, místním sokolům, nerentuje.

„V pondělí si k nám přišlo zaplavat jen dvacet návštěvníků,“ uvedl správce Miloš Lehar.

Koupání na počátku září si za slunného úterního dopoledne přijela na koupaliště do Vrahovic vychutnat parta mladých lidí z Plzně. Do Prostějova přicestovala kvůli práci.

„Jezdíme po republice a nabízíme polepování automobilů,“ prozradil Tomáš.

O víkendu se jim podařilo být při zavírání aquaparku v Ostravě, v pondělí se marně pokoušeli dostat do toho prostějovského v Krasicích. „Měli tam ale zavřeno. Lidi, kteří areál uklízeli, nás odkázali do Vrahovic,“ přiblížil Tomáš.

Vrahovické koupaliště si pochvalují.

„Je to takové milé retro. Lepší než nějaký navoněný aquapark,“ shrnul.

Kde je šenkýřka?

Na plovárnu parta v úterý vyrazila nejen kvůli vodě. „Chceme se nasnídat. Kde je šenkýřka?“ ptal se Tomáš a obhlížel zavřené okénko bistra. Vzal do dlaně telefon a zavolal obsluze Renatě Dostálové.

„Dnes otevírám trošku později,“ usmála se omluvně, když dorazila chvíli po telefonátu. Hostům nabídla párky v rohlíku, pivo, limonádu a kávu.

„Lidé k nám chodí pořád. Nejvíc je láká posezení u piva a režné,“ zmínila se Renata Dostálová. Přiblížila, že ještě v neděli dorazilo na plovárnu díky tropickému vedru spousta Prostějovanů, kteří obvykle míří do aquaparku v Krasické ulici. Ten domovní správa zavřela kvůli chladnoucí vodě minulou středu.

Jedou i ve Stražisku a Nezamyslicích

Funguje obecní plovárna na Stražisku?

„Zatím ano,“ vzkazuje Jaroslav Kröner, starosta Stražiska. Koupaliště prý zavřou až s ohledem na vývoj počasí. Plavci se nyní můžou vyřádit i v Nezamyslicích.

„Bazén našeho koupaliště necháváme napuštěný. Pokud se budou chtít mladí lidé po škole namočit, tak mohou,“ nechal se slyšet správce plovárny Marek Řičánek.

Podle meteorologů mají nejhezčí dny přijít o víkendu. V neděli očekávají až 24 stupňů.

Na koupališti ve Vrahovicích OBRAZEM

Na plovárně ve Vrahovicích - září 2011
Na plovárně ve Vrahovicích - září 2011
Na plovárně ve Vrahovicích - září 2011
Na plovárně ve Vrahovicích - září 2011