Pro děti byla připravena nejen plavba na člunu, ale i řada úkolů jak fyzických, tak naučných. Pro několik desítek dětí bylo připraveno pět člunů, které se po řece Blatě vydaly na připravená stanoviště.

Ti statečnější se nalodili prostřednictvím improvizované lanovky.

Na několika zastávkách si pak děti mohly vyzkoušet střelbu z paintballové pistole, kreslení, slalomovou jízdou na kole či prolézačku po lanech zavěšených nad řekou. V polovině cesty se posádky lodí musely vypořádat i s přepadením pirátů.

Děti se pohybovaly nejen na vodě, ale občas i v ní. Pády do vody však malým účastníkům akce nevadily, protože vysoké teploty posledních dní řeku Blatu pořádně rozehřály a neplánovaná koupel byla v horkém dni spíše vítaným zpestřením.

„Měli to straně hezky připravené. Naše malá se bála jít na lanovku, ale i tak si to moc užila,“ pochvalovala si jedna z maminek.

Po čtvrté hodině dopolední se dějiště začalo postupně přesouvat k olšanské sokolovně, kde byl připraven skákací hrad a další atrakce.

„Kluk má hodně rád vodu, takže se mu líbila hlavně plavba po řece. Snad něco podobného udělají i příští rok,“ vyslovila své přání paní Jana, která na akci přivedla dvě své ratolesti.

Židovská pietní vzpomínka na prostějovském hlavním nádraží
Desku připomínající utrpení Židů přijel odhalit i velvyslanec