Ke stolkům s materiály k budoucím ozdobám a dárkům během dvou hodin zasedly desítky dětí v doprovodu rodičů a prarodičů. Například členka organizačního týmu Pavlína Minxová si tak na návštěvu nestěžovala.

„Zatím to vypadá dobře i když se to teprve rozjíždí. Pořádáme tyhle tvořivé dílny podruhé. Minule na ně přišlo asi sedmdesát dětí," informovala o akci Pavlína Minxová.

Jen pár minut po začátku už byla místnost věnovaná ručním pracím, lepení, stříhání či malování zpola plná a postupně návštěvníků přibývalo. Mezi nimi byly především děti ze školek či z prvního stupně základních škol. Těm například při vyšívání, které si vyzkoušela děvčata i chlapci, radili příbuzní.

„Je hezké vidět, jak rodiče a děti spolupracují," podotkla organizátorka.

Jedna z aktivit, která přitáhla nejvíce pozornosti, bylo vyšívání. To si zkusila také desetiletá Adéla Zakopalová.

„Líbí se mi tady. Zkouším vyšívání a baví mě to," řekla. Stejnou činnost si přišla vyzkoušet také Jana Šlajsová. Ta podle svých slov nebude takhle tvořit poprvé. „Vyšívám i doma. Rozhodně se těším na Vánoce, už vím, co dostanu pod stromeček," vyjádřila se dívka, která tak i poukázala na to, že většina z vyráběných ozdob během minidílen byly vánoční motivy.

Také vánoční balící papír na dárky byl jedním z nejčastěji používaným materiálem ke zkrášlení výtvorů.

„Máme trochu jiné nápady a děti jiné možnosti než minule. Letos jsou největšími pomocníky nůžky, lepidlo a papír," doplnila Pavlína Minxová.