„Rozpočet jsme navrhli rozumně a odpovědně," řekl primátor města Miroslav Pišťák.

Městská kasa v příštím roce vydá čtrnáct milionů na údržbu chodníků a komunikací, deset milionů půjde na zaplacení ztráty z provozu lázní a zimního stadionu. Čtyři a půl milionu padnou za služby technické podpory a údržbu sítí, téměř sedm set tisíc poputuje na rekreaci pracovníků magistrátu.

Spolupráce s TK Plus

Radnice si také cení marketingových služeb, které pro ni zajišťuje agentura TK Plus. S ní město uzavřelo smlouvu na čtyři roky, během kterých dá na propagaci města čtrnáct milionů. Na otázku, jaké akce v rámci marketingu a propagace v příštím roce proběhnou, však zastupitelé nedostali odpověď.

„Z hlavy nevím a seznam zde nemám," reagovala Jaroslava Tatarkovičová, vedoucí odboru kanceláře primátora.

Reklamu městu však dělají i prostějovské volejbalistky, které se probojovaly do nejprestižnější evropské volejbalové soutěže Liga mistryň. Ty od města dostanou tři sta tisíc korun.

„Požádaly nás o veřejnou finanční podporu na náklady spojené s účastí klubu v soutěži Champions League, kde budou v evropském měřítku výrazně propagovat město Prostějov i celý region. Původně žádaly o pět set tisíc korun, ale tato částka převyšuje zákonnou normu," uvedla náměstkyně primátora Ivana Hemerková.

Veřejná finanční podpora

Podle zastupitele Jana Navrátila ze Změny pro Prostějov by mělo město navýšit částku na vyplácení veřejné finanční podpory. Město počítalo s patnácti miliony, postupně však proplatilo o pět milionů více.

„Počkáme na požadavky organizací, které poskytují sociální služby. Současná finanční správa je k nim nepříznivá a my musíme vnímat, že zajišťují služby pro obyvatele z Prostějova. Poté rozhodneme o případném navýšení," reagoval Miroslav Pišťák.

117 milionů na investice

Prostějovská radnice počítá, že dá v příštím roce 117 milionů korun na investice. Čtrnáct milionů má spolknout dokončení oprav radnice, o dva miliony méně propojení Anenské. Šestnáct milionů poputuje na revitalizaci centrálního náměstí, o polovinu méně na regeneraci sídliště na Tylově ulici. Rozpočet počítá i s cyklostezkou mezi Dolní a Kralickou, s opravou nádvoří a interiérů zámku na Pernštýnském náměstí či s opravou městskými hradbami.