„Původně jsme chtěli zahájit sezonu už tento pátek, ale oteplení s deštěm nám to zkomplikovalo. Přitom na svahu máme sněhu dost, ale boří se to. Tak otevření přesouváme na neděli, kdy by mělo noc předtím trochu přimrznout,“ sdělil ve čtvrtek v poledne aktuální informace předseda TJ Sokol Kladky Jiří Křeček.

V Kladkách by podle něj měla být od neděle v provozu poma a dětský vlek. „Dvojkotvový hlavní vlek, který je nejdelší, musíme ještě dosněžit,“ vysvětlil Jiří Křeček.

Snímek z webkamery na sjezdovce v Kladkách - 9. ledna 2020 12:47

Snímek z webkamery na sjezdovce v Kladkách - 9. ledna 2020 12:47

Lepší cesta i parkoviště

Lyžařský areál v Kladkách má pro návštěvníky i příjemné novinky.

„Opravili jsme příjezdovou cestu, září teď novotou, tak se k nám lidé dostanou daleko komfortněji než dřív a navíc jsme zpevnili i parkoviště,“ popsal předseda TJ Sokol Kladky Jiří Křeček.

Středisko se nachází v nadmořské výšce šest set deset metrů, takže každoročně dost bojuje s počasím. Když ale zima přeje, je tam lyžování parádní a lidí si jej chválí.

„Jezdíme tam moc rádi. Bereme to jako takové poklidné rodinné lyžování,“ říká třeba Eva Pospíšilová z Prostějova.

AKTUÁLNÍ INFORMACE Z LYŽAŘSKÉHO AREÁLU KLADKY SLEDUJTE NA: www.lyzovanikladky.cz

Sjezdovka je zde obsluhována dvěma vleky – pomou (450 metrů) a dvoukotvovým vlekem (710 metrů). Oba jdou rovnoběžně vedle sebe a nachází se po pravé straně. Pro nejmenší lyžaře je na boku sjezdovky umístěn dětský lanový vlek, který je k dispozici zcela zdarma. Svých ratolestí se mohou ujmout buďto samotní rodiče nebo se dá zakoupit lekce s instruktorem. Park nabízí i noční lyžování.