„Lezou nahoru, i když jsou u rozhledny cedule se zákazem vstupu a přitom ničí zařízení. Zdemolovali tak například už kliku na dveřích, na kterou při jejich přelézání šlapou. Navíc za sebou nechávají velký nepořádek v podobě odhozených pet lahví a dalších odpadků,“ říká smutně majitel rozhledny Břetislav Usnul.

Tomuto nešvaru snad bude konec až po té, co se rozhledna oficiálně otevře.

„Chtěli bychom stihnout slavnostní otevření rozhledny do konce října,“ sdělil Usnul s tím, že by na něj rádi pozvali i hejtmana Olomoucké kraje Ladislava Oklešťka, který svým dílem také přispěl k jejímu vybudování.

Aktuální snímky rozhledy

Kolaudace a terénní úpravy

Stavba rozhledny přišla zhruba na 2 350 000 korun. Nyní se čeká na kolaudaci a probíhají poslední terénní úpravy.

„Chceme ještě u rozhledny vybudovat chodník a dvě parkovací stání pro auta,“ vysvětlil Břetislav Usnul.

Děkujeme, že kupujete schody

Za jednu věc je ovšem moc rád a to za příspěvky lidí, které pomáhají stavbu zafinancovat.

„Děkuji moc všem, kteří si zakoupili na rozhledně svůj schod, ať už jde o firmy či jednotlivce,“ vyznal se majitel rozhledny s tím, že věří, že po otevření rozhledny další kupci ještě přibudou.

„Moc by nám to pomohlo,“ dodal.

Klíče na Ladě

A jak bude probíhat ostrý provoz rozhledny?

„Ještě to ne nemáme úplně dotažené. Nicméně je jisté, že rozhledna bude uzamykatelná, provoz bude probíhat podle zájmu lidí a klíče budou k dispozici s největší pravděpodobností v penzionu Lada,“ vysvětlil Břetislav Usnul.

Natěšená turistka

Turisté se na otevření rozhledny už moc těší, svědčí o tom řada dotazů, které na majitele putují. Na návštěvu vyrazí třeba i Petra Klusáčková z Prostějova.

„To víte, že si to nenechám ujít. Jezdím s dětmi na kolech na rozhlednu na Kosíři a Kopaninka pro nás bude další výzvou,“ usmála se.