Náměstí T. G. Masaryka ve čtvrtek v šest hodin zaplnili nadšení diváci, šli se podívat na prostějovskou módní přehlídku. Místa k sezení nestačila a spousta lidí postávala a nechala se unášet krásnými modely.

Celou akcí provázel brněnský moderátor Petr Zakopal a spolu s náměstkyní primátora města Prostějov, Miladou Sokolovou, odstartovali módní podvečer.

„V rámci Prostějovského léta měli občané možnost vidět spoustu filmů a poslechnout si několik koncertů. Viděli taneční vystoupení a další koncerty je ještě čekají, a sice Xindl X a slovenská kapela Desmod. Dále se nám naskytla příležitost promítnout celou mini sérii Černobylu. Snažili jsme se zkrátka sestavit bohatý program, a nyní se jedná o módní přehlídku,“ informovala náměstkyně Sokolová.

Přehlídka byla doplněna hudebními vsuvkami Zuzany Kožnárkové a její dcery Klaudie. Každá zpívala sama a nakonec měly společný duet. Jednalo se o písně z muzikálů jako je například Největší šoumen - píseň Never Enough. Klaudie zazpívala píseň Cups, ve které se hraje na plastový kelímek.

Mezi předvádějící patřila prostějovská Sissi móda Litex, která se zabývá volnočasovým oblečením. Modelky předvedly i její plavky, a bylo se na co dívat. Sissi sídlí na Hlaváčkově náměstí v Prostějově.

„K vidění byly opravdu kreativní a extravagantní modely, ale i klasická denní móda,“ zmínil se moderátor Petr Zakopal. Na přehlídce se předvedly i studentky z prostějovské Střední školy designu a módy a jejich tvorba byla rafinovaná. Publikum spatřilo dokonce šaty z proutí.

Po přesazení javory uschly
Javory u cyklostezky už nikdo nezachrání

Svou tvorbu představila návrhářka Yvona Leitner, která se drží klišé, že je v jednoduchosti krása. Yvona tvoří modely, které lze mezi sebou volně kombinovat.

Své představil také návrhář Adam Grmolec, jehož tvorba se inspiruje pánským sakem, ale i tak si jeho šaty zachovávají ženskost. Volí spíše tlumené barvy, které dovolí vyniknout zajímavým detailům.

Mezi další představenou firmu patřilo RW Fashion, která sídlí v ulici Žeranovská v Prostějově. Jejich motto je obléknout zákazníka od hlavy až k patě. RW Fashion předvedlo pánskou módu.

Nakonec se diváci dočkali toho nejkrásnějšího, plesových šatů. Modelky předvedly jednoduché, ale i bohaté šaty a šaty vhodné na věneček do tanečních.

Návštěvnici byli velmi spokojení. „Jsem ráda, že jsem dorazila, přehlídka byla krásná, modelky také a šaty překrásné. Zajímavé byly kousky od Adama Grmolce a líbila se mi tvorba i od studentek,“ nadšeně dodala návštěvnice Martina Nováková.

Plesové šaty předvedl Svatební salón Marilyn z Prostějova a L'amour z Olomouce.

Lidé začínají do palíren vozit svou úrodu.
Dobrá zpráva: meruňkovice bude dost, i přes slabší úrodu