„Lidi se chtějí v létě koupat, tak pracujeme i o víkendech," shrnul s úsměvem jeden z dělníků.

Jeho kolega právě buldozerem rozhrnoval na příjezdové cestě k hrázi, kterou před chvílí udusal válec, drcený kámen.

„Bez takové cesty by se stroje na stavbu nedostaly," shodli se stavbaři

Na návodním líci hráze plumlovské dělníci dál pokládají těsnící fólii.Revitalizace plumlovské přehrady

„Práce pokračují podle plánu," hodnotila v pondělí odpoledne mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková. Dodala, že kontrolní den chystá Povodí na pátek osmého března.

Srážedla budou

„Ohledně chystané instalace nádob se srážedly fosforu na přítocích do nádrže problémy nejsou. Dotčené orgány nám vycházejí vstříc," zmínil se mluvčí.

Srážedla mají zajišťovat čistou vodu do doby, než v obcích nad přehradou začnou fungovat kvalitní čistírny odpadních vod spolu s protierozními opatřeními. Jak usedlíci tak zemědělci totiž do potoků vypouští příliš mnoho živin. Ty pak v přehradě a okolních rybnících, kde se shromažďují, podporují růst jedovatých sinic.

Co s hrází Podhraďáku?Podhradský rybník - 25. 2. 2013

Jak pokročil projekt chystané opravy protékající hráze Podhradského rybníka v Plumlově?

„Projekt chystáme, koncem týdne budeme znát podrobnosti," reagovala mluvčí Povodí Moravy. Podotkla, že se zatím nabízejí dvě možnosti řešení.

„Vybereme to rychlejší a efektivnější," řekla Gabriela Tomíčková s tím, že musí zohlednit letní koupací sezónu.

V létě by si plavci měli užít vodu nejen v Podhradském rybníku, ale také v blízké plumlovské přehradě. Zde chce Povodí Moravy s napouštěním začít na přelomu dubna a května. Předcházet mu bude vápnění dna. Provede jej nejspíš sněžná rolba.