Potvrdila se podezření, že vyplavené pozůstatky patří sedmadvacetiletému Vladimíru Jurovi z nedalekých Ivanovic na Hané. Ten se ztratil 5. dubna 2015 při venčení psů.

Totožnost muže potvrdilo policejní vyšetřování. To také prakticky vyloučilo násilnou smrt.

„Totožnost ostatků těla nalezených u břehu řeky Hané mezi obcemi Němčice nad Hanou a Vrchoslavice byla na základě odborného zkoumání ustanovena. Ostatky patřily muži z Vyškovska a v současnosti nic nenasvědčuje cizímu zavinění," informoval policejní mluvčí František Kořínek a dodal: "Prověřování všech okolností úmrtí muže však stále trvá.“

Pes přinesl pánečkovi lidskou kost

Kosterní pozůstatky nalezl počátkem loňského listopadu muž z Němčic nad Hanou. Přesněji jeho pes, jenž mu přinesl lidskou holenní kost.

"Máme hlášený nález lidského těla. U těla byla nařízena soudní pitva a totožnost osoby, stejně jako další okolnosti její smrti, dále šetříme," informoval tehdy Deník František Kořínek.

Po téměř čtyřech letech se tak pohřešovaný mladý muž konečně našel. Jeho smrt pravděpodobně zapříčinila značně rozvodněná říčka Haná.

Záchranné složky tehdy nasadily k pátrání i vrtulník, ale bezvýsledně. Pátrací akce se opakovala ještě v červnu 2016, ale opět žádné výsledky nepřinesla.

Sedmadvacetiletého mladíka vydala Haná až po více než třech letech. 
SOUVISEJÍCÍ LINKY NA WEB:

https://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/vencil-u-reky-psa-ten-mu-prinesl-lidskou-nohu-pak-policiste-nasli-i-telo-20181115.html

https://vyskovsky.denik.cz/nehody/zachranne-slozky-po-roce-patraly-po-zmizelem-muzi-z-ivanovic-bez-uspechu-20160608.html

https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/policie-patra-na-vyskovsku-po-muzi-ktery-zmizel-pri-venceni-psu-20150407.html