Návštěvníci mohli sledovat kabaretní pásmo šesti monologů, které spojoval humorný náhled na poslední věci člověka. Zavzpomínali si na Emu Destinovou a podívali se, jak vypadá setkání živých s mrtvými. Zjistili, že i nevydařené manželství může mít šťastný konec, a že ani s láskou k bližnímu svému bychom to neměli přehánět. Jednotlivé monology uváděl Štefan Olšák a propojila je živá hudba.

„V Němčicích nad Hanou hrajeme podruhé. Předtím jsme divákům hráli hru Václava Havla Odcházení a vzpomínám si, že tady bylo příjemné prostředí," řekl Vladimír Urban z divadelního souboru, který jako první amatérský soubor získal povolení uvádět Havlovo Odcházení ještě za autorova života.

Humorné monology si nenechala ujít ani Karolína Řepková.

„Byla jsem i na prvním představení Divadelních pátků, kde jsem se pořádně pobavila, a to stejné můžu říct i o této hře. Trošku jsem se bála, jestli nebudou monology nuda, ale pěkně jsem se spletla. Hlavně monolog z vězení neměl chybu," usmála se a dodala, že v hlasování dala divadelnímu souboru nejvyšší počet bodů.

Na další představení v rámci Divadelních pátků se mohou milovníci umění těšit až v novém roce, kdy se na pódiu němčického kina odehraje komedie o fotbale a vdávání. Následovat ji bude v únoru hra na motivy filmového scénáře Ingmana Bergmana Lesní jahody, sérii divadelních vystoupení uzavře v březnu jevištní koláž na motivy povídek Ivony Konečné.

Jednotlivá představení začínají v devatenáct hodin a vstupenky stojí sedmdesát korun. Pokud půjdou oba rodiče s dětmi, dvě z nich mohou zhlédnout představení zdarma.