Ve středu na koupaliště zavítali dva lidé, ve čtvrtek patnáct.

„Všiml jsem si, že už ani, když je hezky a je na koupání, lidé nechodí. Nevím, čím to je. Možná jde o nějakou změnu životního stylu, nebo si to neumím vysvětlit," dodal Miloš Lehar s tím, že dřív stačilo, aby bylo tři dny hezky a lidé přišli.

„Vždycky se koukneme ráno ven z okna. Je krásně, ale přes odpoledne se zatáhne a vypadá to tak akorát na bouřku, takže většinou s dětmi nakonec nikam nejdeme," řekla Alena Všetičková z Prostějova.

Alespoň tři dny tropického počasí jsou letos snem všech provozovatelů plováren. Stražisko hlásí také nízkou návštěvnost.

„Lidé sem chodí podle předpovědi počasí, ne podle toho, jak je venku. Hodnotím to jako nic moc," uvedl starosta Stražiska, které provozuje koupaliště, Jaroslav Kröner.

I aquapark si stýská

Nestálé počasí a tropické dny, kterých bylo letos zatím skutečně poskromnu se podepsaly i na návštěvnosti prostějovského aquaparku.

„V loňském roce ve stejném období aquapark navštívilo 51 tisíc lidí, letos za stejné období dorazilo 35 tisíc lidí. Musíme zkrátka počítat s různými variantami. Letos jsme hospodařili s přebytkem z loňska. Loňský rok byl vůbec jeden z nejlepších roků," popsal jednatel Domovní správy spravující aquapark Vladimír Průša.

V roce 2012 byli v aquaparku nešťastní, protože v polovině srpna byli ve ztrátě půl milionu.

„Nakonec posledních čtrnáct dní v srpnu bylo pěkně a dostali jsme se na nulu," sdělil Vladimír Průša s tím, že nejvíce lidí dorazí, když se hlásí tropy.

„Stalo se nám, že o tropickém víkendu dorazí i 6 tisíc lidí," dodal jednatel Domovní správy.