„Viděla jsem upoutávku v televizi, a docela mě lákalo se na film podívat. S Vojtou Dykem se mi líbil film Ženy v pokušení a Něžné vlny taky nezklamaly. Udivil mě ale počet diváků na prostějovské premiéře. Nevím, kolik nás tam ve čtvrtek přesně bylo, ale tipuji si, že tak deset," řekla Hana Plesková z Prostějova, která si na premiéru filmu do kina vyšla s přítelem.

Že na představení Něžné vlny skutečně přišlo, vzhledem k celkové kapacitě kina, méně lidí než třeba na divácky úspěšný, avšak ne český, film Hobit: Šmakova poušť (v Prostějově celkem na všech představeních 1310 diváků) potvrzuje také Ivan Čech z Kina Metro 70.

„Celková kapacita kina je 370 míst. Ve čtvrtek jsem měli představení filmu Něžné vlny dvakrát. Diváků přišlo celkem 71," prozradil, kolik diváků nalákalo čtvrteční představení pracovník kina.

Počet diváků ale nepovažuje za dramaticky nízký.Prostějovské Kino Metro 70 navštívilo ve srovnání s minulým rokem o patnáct set méně diváků.

"Když to porovnávám s českým filmem Klauni, který byl nominován na Českého lva, jsou Něžné vlny úspěšnější," řekl Ivan Čech s tím, že například v sobotu na film Něžné vlny dorazilo již 138 diváků.

Lidí chodí méně

Diváků prostějovského kina ve srovnání s minulým rokem ubylo.

„Za rok 2013 jsme měli asi o patnáct set diváků méně, než v roce předchozím. Za rok se průměrně do kina podívalo čtyřicet tisíc diváků," upřesnil Ivan Čech, kterého mrzí, že prostějovští diváci některé filmy zatracují.

„To, že třeba přišlo málo diváků na film Klauni, mě mrzí. Myslím, že lidé chodí častěji na filmy, u kterých nemusejí přemýšlet nad ničím tíživým," myslí si Ivan Čech.

Nejúspěšnější byly Babovřesky

Divácky nejúspěšnější byla v roce 2013 komedie Babovřesky režiséra Zdeňka Trošky. Na tu se dostavilo tři a půl tisíce lidí.

„Nevýhodou městského kina je, v porovnání s kiny například v Olomouci, že ve čtvrtek, v den filmových premiér, může Kino Metro 70 odehrát jen dvě premiéry, kdežto větší v Olomouci, kde je více kinosálů, třeba hned pět premiér různých filmů. Ale zase je tam třeba o poznání dražší občerstvení," dodal k návštěvnosti Ivan Čech. Připomíná také, že se prostějovské kino neustále modernizuje, například před dvěma lety došlo k digitalizaci, díky které se mohou diváci přijít podívat i na filmy v kvalitě 3D, vyměnila se klimatizace v promítací kabině nebo byly vyměněny promítací lampy.