„Párkrát jsem si takhle jela zabruslit do Olomouce a bylo to fajn, mělo to úplně jinou atmosféru než bruslení na zimním stadionu, kde navíc nemají otevřeno pořád. Jsem ráda, že to bude i v Prostějově, konečně se bude na náměstí něco dít. Nejraději sice chodíme s dětmi bruslit na rybník, ale to se člověk musí spoléhat na počasí," řekla Romana Hejšková.

„Je to zbytečný přepych a zbytečně vyhozené peníze. Bruslaři patří na rybník, ne do centra města. Měli nechat prostor před muzeem tak, jak byl, jenom ho opravit. Teď je před muzeem akorát zbytečně prázdno. Sice tam bude přes zimu kluziště, ale po zbytek roku to bude nevyužité," myslí si Jiří Kořístka.

Při rekonstrukci náměstí TGM nainstalovali stavební dělníci do prostoru před muzeem všechny sítě, které jsou pro provoz mobilního kluziště potřeba. Kluziště o velikosti dvacet krát třicet metrů bude před muzeem fungovat šest týdnů.

„Je to další rozšíření nabídky Prostějovské zimy. Kluziště chceme uvést do provozu poslední listopadový den, bude fungovat celý prosinec a ještě dva týdny po Vánocích," upřesnila náměstkyně primátora Ivana Hemerková.

Radovánky za dva a půl milionu

Provoz plochy na bruslení vyjde městskou kasu zhruba na dva a půl milionu korun.

„Pronájem mobilního kluziště bude stát zhruba jeden a půl milionu korun bez daně, k tomu musíme ještě připočítat náklady na chlazení a další provoz. Například bude potřeba nainstalovat lavičky a šatny," vyjmenoval náměstek primátora Zdeněk Fišer.

„Pokud chceme oživit náměstí, tak peníze na provoz mobilního kluziště dáme. Anebo také můžeme čekat, až začne mrznout, a kluziště nastříkat. V posledních letech ale v Prostějově není tak silná zima. Oživení centra města nás zkrátka něco bude stát," doplnila Ivana Hemerková.