Odvahu k účasti našlo šest dvojic a další desítky lidí je povzbuzovaly.

Celodenní klání nabídlo opravdu zajímavé souboje. Po základních skupinách vykrystalizovaly dvojice favoritů, které se utkaly ve finále.

Alču zvanou Pyžamka s jejím parťákem Mirkem vyzvali Honza s Renčou. Nervy drásající souboj musel rozseknout až tie break, ve kterém slavili úspěch prvně jmenovaní.

"Úroveň byla dobrá. Družstev mohlo být více, ale těch šest nakonec stačilo. S tím, že vyhrajeme jsme nepočítali. Přišli jsme si zahrát a doopalovat se, ta výhra je bonus," smála se členka vítězného týmu Alena Pyžamka Rubešová.

Vůdcem poražených finalistů byl Honza Zatloukal, jenž byl současně i ředitelem turnaje.

"Jsem rád, že ty zápasy byly postupně čím dále vyrovnanější. Po nervóznějším začátku si to sedlo a myslím, že si všichni zahráli do sytosti," komentoval turnaj Jan Zatloukal a k finále s úsměvem dodal: "Sice umím prohrávat, ale přiznám se, že nerad prohrávám. Ten smíšený beach je nevyzpytatelný, ty tři první páry byly zkušené a záleželo už i na taktice. Bylo to otevřené, ale jsme až druzí."

Nedělní turnaj byl současně i tečkou za premiérovým projektem hanáckého beache, jak kurt před muzeem nazval město.

"Jsem velmi rád, že poslední den, kdy hřiště funguje na něm bylo tak živo. Přišla se podívat spousta lidí a podle mě bylo na co. Smíšené páry jsou zajímavá disciplína," uzavřela náměstkyně primátora Milada Sokolová.

VÝSLEDKY TURNAJE FB SKUPINY PROSTĚJOV BEZ CENZURY

Skupina A: 1. Alena, Mirek 4 body/míče 84:27 (- Vráťa, Staňa 2:0, Petr, Martina 2:0). 2. Vráťa, Staňa 2/52:69 (- Petr, Martina 2:0). 3. Petr, Martina 0/44:84.

Skupina B: 1. Renča, Honza 4/84:70 (- Kristian, Rozalie 2:0, Roman, Vendula 2:0). 2. Kristian, Rozalie 2/79:73 (Roman, Vendula 2:0). 3. Roman, Vendula 0/64:84.

Semifinále: Alena, Mirek – Kristian, Rozalie 2:0, Renča, Honza – Vraťa, Staňa 2:0.

O 5. místo: Roman, Vendula – Petr, Martina 2:0.

O 3. místo: Kristian, Rozalie – Vraťa, Staňa 2:0.

Finále: Alena, Mirek - Renča, Honza 2:1 (20, -17, 11).