„Letos je o něco menší zájem. Dnes se koná i jiná motoristická burza, která bývá větší, a většina lidí jela zřejmě tam," zhodnotil Petr Studený z Hanáckého auto moto veterán klubu, který akci pořádá.

Klub pořádá burzu vždy na jaře a na podzim už zhruba desátým rokem.

„Je to sice taková menší akce, ale zase je zde možné najít za přístupnou cenu věci, které na velkých burzách nejsou, nebo jsou normálnímu člověku nedostupné. Lidé v regionu mají o burzu zájem, protože máme nízké ceny vstupného a nájmu za plochy. Stačí, když prodejci prodají jednu věc, a už se jim nájem vrátí. Navíc je to oživení pro místní," uvedl Petr Studený.

Na motoristické burze nemohla chybět ani fenka Dášenka, která je maskotem všech akcí.

„Je to už veteránka, má devět roků. Jezdí s námi na všechny akce," usmála se její majitelka. „Pomáhá i lidem v Daliborce, kde pracuji. Vždycky se na ni moc těší, je to jako canisterapie," usmála se.

Hanácký auto moto veterán klub však není organizátorem jen motoristické burzy, akce pro veřejnost pořádá téměř každý měsíc. Tradicí se již stalo setkání historických vozidel před prostějovskou radnicí, sraz veteránů v Mořicích nebo spanilá jízda Z lázní do lázní, která se koná v srpnu.

„Letos jsme museli kvůli rekonstrukci náměstí a radnice zrušit květnové setkání veteránů v Prostějově. Změna se týká i srazu veteránů, který se konává v červnu v Mořicích. Letošní ročník se odehraje v Němčicích nad Hanou," uvedl Petr Studený.