Sokolovna nabídne oblečení pro děti

Prostějov – Bazar dětského oblečení pro veřejnost připravili pracovníci prostějovského Rodinného centra Lodička. Prodej a nákup oblečení zorganizovali na sobotní dopoledne do prostějovské sokolovny na Skálově náměstí. K dostání budou věci pro batolata i starší děti.

„Prodávat se bude oblečení pro děti do desíti let. Nejvíce budou ale nejspíš zastoupené věci předškoláků," říká jedna z organizátorek Jana Valentová.

Akce, která se koná pod záštitou náměstkyně primátora Aleny Raškové a zastupitelky Milady Sokolové, začne v devět hodin. Pro děti bude připravený také dětský koutek.

„Budeme zde s dětmi vyrábět závěsné velikonoční dekorace," dodává Jana Valentová. 

Do Prostějova míří Lucie Bílá s Arakainem. Oslaví obnovení spoluráce

Prostějov – Skupina Arakain společně se sedmnáctinásobnou držitelkou Zlatého slavíka v kategorii Zpěvačka Lucií Bílou zazpívají a zahrají na svém turné i prostějovskému publiku. Do Společenského domu zamíří v pátek třináctého března.

Koncert bude součástí série koncertů, které oslavují mimo jiné oficiální návrat zpěvačky do skupiny Arakain.

„Lucie Bílá naváže nejen na své začátky, ale i na veleúspěšné výroční turné Arakain XXX, kdy s kapelou absolvovala, jak celé jarní tour, tak i největší koncert skupiny v roce 2012," zvou na akci organizátoři. Turné začalo šestého března a zahrnuje dvacet čtyři koncertů. Ten Prostějovský se bude konat od osmi hodin večer. 

Véšovské košt napíše sedmé pokračování

Výšovice – Sedmý ročník Véšovského koštu zažijí v sobotu ve Výšovicích. Zdejší společenské zařízení obecního úřadu přivítá degustátory pálenek.

„Členové degustačních komisí již intenzivně trénují a budou určitě připraveni i s nasazením vlastního života spravedlivě ohodnotit soutěžní vzorky," sdělili organizátoři, s tím, že hodnotitelé budou mít jasno o kvalitě vzorků během pátku.

Den na to na akci bude k dispozici i občerstvení, které bude zahrnovat například tlačenku, ovarové koleno, uzená žebra či dršťkovou polévku.

„Pravděpodobně kolem páté hodiny se dostaneme k předání cen a diplomů. Lidé průběžně mohou koštovat a zakoupit pálenku," říká organizátor Zdeněk Šťáva.