Do Prostějova se sjely děti z širokého okolí: Šumperka, Olomouce, Přerova či Lipníka nad Bečvou.

Přednáškový sál Národního domu v Prostějově se v pátek dopoledne stal bojištěm pro soutěžící v Logické olympiádě. Své síly měřili žáci různých věkových kategorií. Řešení různých logických úloh některým dalo pořádně zabrat, pro jiné to bylo jen procvičování jejich koníčku .

"Nijak jsem se nepřipravoval. Ve svém volném čase se těmto věcem věnuji, takže jsem se jen dostavil na jiné místo a dělám to, co mám rád," uvedl třináctiletý Jan Flajšar, který přijel z Olomouce a zaujal první místo v kategorii pro druhý stupeň základních škol. Po jeho boku stáli na první příčce jedenáctiletý Petr Barták z Olomouce a sedmnáctiletý Samuel Sojka ze Šumperka.

Slavnostního vyhlašování se zúčastnil i primátor města Prostějova František Jura, který nejenže předal vítězům náležitá ocenění, ale zároveň poděkoval i všem zúčastněným.

"Jsem rád, že je vás tady dnes tolik. Děkuji, že jste bojovali jako lvi. Ti, co nevyhráli, nevěšte hlavu. Už jen to, že jste tady, je úspěch."

Do letošního 12. ročníku Logické olympiády se přihlásil rekordní počet mladých řešitelů, celkem 71 208 soutěžících z 3 249 škol.

"Letošní rok je pro nás opravdu překvapivý. Jsme rádi, že se Logická olympiáda dostává do povědomí široké veřejnosti. V předchozích letech byl Olomoucký kraj velmi úspěšný. Doufám, že v tom budeme pokračovat i nadále," uvedl Tomáš Blumenstein, místopředseda Mensy ČR, která je organizátorem celého projektu.