„Máme šedesát dojících koz, více než sto kůzlátek, čtyři plemenné kozly a třiadvacet ročních koziček. Loni jsme měli jedny trojčata, letos už troje a k tomu i jedny čtyřčata, což je celkem vzácnost. Jako dítě jsme doma měli dvě kozy, a když jsme od jedné z nich měli pět mladých, už jsme museli dokrmovat. Ale naše kozí maminka to zatím zvládá," usmála se Lenka Kubíková, která už letos na farmě napočítala pětapadesát porodů.

I šest porodů denněKozí farma Nikáda v Koválovicích-Osíčanech

„Tři porody byly těžké, jinak to probíhalo v pořádku a zvládli jsme je bez veterináře. Táta dělal celý život zootechnika u krav a má to pod kontrolou. Měli jsme i šest porodů denně, a to už bylo hodně náročné. Teď už čekáme jenom čtyři porody," spočítala chovatelka koz českých bílých krátkosrstých a českých hnědých krátkosrstých.

Na začátku pomohla dotace

S chovem koz začala s rodiči před čtyřmi roky.

„Dřív rodiče chovali prasata, ale finančně se to už nevyplácelo a museli jsme s tím skončit. Přemýšlela jsem, co s volnou stájí, a napadlo mě, že bychom mohli chovat kozy a vyrábět produkty z kozího mléka. Podařilo se mi získat dotaci pro začínající zemědělce a chov jsme mohli rozjet," vzpomíná na rok 2011 Lenka Kubíková.

Dojení do konviček

Když v roce 2011 začínala, měla 35 koz. Od té doby se jí chov pěkně rozrostl.

„O rok později jsme už začali dojit, ale to jsme ještě neměli dojírnu a museli jsme dojit do konvičky jednu kozu po druhé," popisuje začátky chovatelka, která má ke zvířatům a přírodě vztah odmalička. Vystudovala střední zemědělskou školu ve Vyškově a po maturitě se šla ještě do Kroměříže vyučit na chovatele koní a jezdce, kromě kozí farmy chová i koně.

Čerstvý sýr v pěti příchutích

Všechno mléko, které nadojí, si sama zpracuje. Kromě čerstvého mléka mohou lidé z její vlastní sýrárny ochutnat bílý jogurt, tvaroh, čerstvý sýr v pěti příchutích, polotvrdý sýr a sýrové nitě.

„Začínala jsem s přírodními sýry a postupně jsem k tomu přidávala další produkty. Čerstvý sýr vydrží sedm až deset dní, polotvrdý sýr dva až tři měsíce," uvedla Lenka Kubíková, která minulý rok zpracovala sedmdesát litrů mléka denně.

„Letos počítám, že to bude už 120 litrů," doplnila podnikatelka.

Od semínka až po hotový výrobek

Kromě farmy v Koválovicích na její výrobky lidé narazí i v Tištíně, Olomouci, Prostějově, Kroměříži, Vyškově či Brně.

„Je těžké nabídnout do obchodů vlastní výrobky. Obchodníci si musí přisadit ještě marži a pro lidi už je zboží moc drahé. Raději si koupí levnější než kvalitnější jídlo. Mnohdy je to o tom, že na to ani nemají peníze," krčí rameny Lenka Kubíková, pro kterou je kozí farma práce na plný úvazek. Ta jí zabírá osmnáct hodin denně, sedm dní v týdnu.

„Sami si pěstujeme i krmivo pro kozy, takže se dá říct, že je to práce od semínka až po hotový výrobek. Zemědělství je pro mě ale koníček, a i když nemám žádné volno, neměnila bych. Člověka to musí bavit, jinak tu práci nemůže dělat. Před pár dny mi moje šestiletá dcera řekla, že bude veterinářka. Tak třeba budu mít farmu komu předat," uzavírá majitelka Nikády.