Radní se rozhodli vyhovět maminkám, kterým zde chybí prostor na hraní pro jejich děti. V okolí se totiž žádné dětské hřiště nenachází.

„Víme, že v minulosti se někteří obyvatelé stavěli odmítavě k možnosti výstavby dětského hřiště, ale to bylo proto, že v Kostelecké 17 byli ubytováni problémoví občané. Ti ničili vše, co nebylo jejich," napsaly maminky ve své žádosti.

Původní pískoviště, které pocházelo z doby výstavby domů před čtyřiceti roky, město před několika lety zrušilo. Požádali ho o to sami usedlíci.

„Na Kostelecké ulici fungovala ubytovna pro sociální případy a lidé si stěžovali na chování nepřizpůsobivých obyvatel. Na hřišti hlučely děti a chodili na něj i drogově závislí," vysvětlila důvod zrušení náměstkyně primátora Alena Rašková.

Přibývá mladých rodin

Osazení obyvatel domu se však v průběhu let změnilo.

Ubytovnu nahradily byty s pečovatelskou službou pro seniory, v části domu žijí i lidé v krizové životní situaci. Město se proto rozhodlo vyjít žádosti maminek vstříc.

„V nejbližším okolí se žádné dětské hřiště nenachází, a protože zde přibývá mladých rodin s dětmi, chceme je podpořit," vysvětlila Alena Rašková.

Radnice si nyní nechá zpracovat projektovou dokumentaci, na kterou vyčlenilo padesát tisíc korun.