Roky hodně diskutovaná cyklostezka, zahájení jejíž výstavby již delší dobu oddalují administrativní potíže, by měla spojit Plumlov s Mostkovicemi. Podle nejnovějších informací by se měla stavba začít realizovat v první polovině příštího roku.

"Vypadá to nadějně. Pozemky jsou buď vykoupené nebo ošetřené smluvně s Povodím Moravy," informovala Gabriela Jančíková, starostka Plumlova.

Cyklostezka by měla začínat u parkoviště nad letním kinem na západním okraji Mostkovic, dále by pokračovala pod zahradami chatek, pod hotelem Plumlov a vedla přes pláž U Lázníčků. Vyústit má poblíž hráze Podhradského rybníka.

Cyklostezka přes pláž? Nesmysl, říká správce

"Mluví se o tom dlouho, ale pořád se nestaví. Myslím, že stavět cyklostezku napříč pláží je nesmysl. Nedokážu si představit, že malé děti, které budou běhat do vody, se budou neustále rozhlížet, jestli nejede kolo," krčil rameny Miloš Láznička, jenž už více než třicet let provozuje populární pláž U Lázničků.

Plumlovská starostka je ale naladěna optimisticky.

"Mám dojem, že už jsme všechny překážky překonali. Byli jsme na několika schůzích, obhajovali jsme naši vizi a úspěšně. V současnosti máme alokované peníze u ITI, což jsou Integrované teritoriální investice olomoucké aglomerace," říká Gabriela Jančíková.

Mapka cyklostezky podél plumlovské přehrady

V kempu se na investici těší

S myšlenkou cyklostezky ústící poblíž Autokempu Žralok je spokojený i jeho správce.

"Z našeho pohledu jen dobře. Plánujeme v horizontu maximálně dvou let zřídit půjčovnu kol a koloběžek. Navázání na cyklostezku tedy jen vítáme," komentoval správce kempu Petr Piňos.

Cyklostezka spojující dvě obce z opačných konců přehradní nádrže by měla stát okolo 22 milionů korun. Většina by měla být čerpána z evropských dotačních fondů.