Jarní etapa květinové výstavy Flora Olomouc je až do neděle přístupná vždy od 9 do 18 hodin.

Hlavní expozice v pavilonu A nazvaná Strom života, jejíž autorkou je přední česká floristka Klára Franc Vavříková, oslnila hned v první den výstavy mnohé návštěvníky. Lidé si pestré květinové záhony doplněné křehkými závěsy zdobenými českým sklem fotografovali a snímky rozesílali přátelům a příbuzným.

„Musím fotky honem poslat švagrové, ať na Floru o víkendu také vyrazí. Je to nádhera, stojí za to sem přijet,“ poznamenala šestačtyřicetiletá Marcela z Olomoucka.

Ilustrační foto
Teď teploučko, o víkendu se ochladí a sprchne

Zážitek po estetické stránce

Někteří si krásu květin a skla vychutnávali v přízemí pavilonu, jiní vše sledovali z galerie. Uprostřed expozice se společně s dvěma přítelkyněmi posadila také Věra Miková. Do Olomouce přijely na jarní Floru vlakem z Prahy.

„Jsme nadšené z toho, jak je všechno krásně sladěné. Těch květin, barev, vůní a druhů cibulovin a k tomu křehké sklo. Strom života je moc pěkně nasvětlený a ještě tady hraje příjemná hudbou. Po estetické stránce je to opravdu velký zážitek,“ neskrývala nadšení seniorka. Na květinové výstavy jezdí nejen v rámci České republiky, ale i do zahraničí.

„Ráda na tyto akce vyrážím například do Drážďan, tam jsou krásné výstavy. Olomoucká Flora mě doslova oslnila a určitě přijedu příště zase. Velká pochvala pro zdejší floristy a zahradníky, je za tím velký kus práce,“ míní Věra Miková.

Bývalá dětská ozdravovna ve Vojtěchově
Developer Morávek koupil areál ve Vojtěchově. Privátní investice, vzkázal

Stánky s veteší jsou pryč

To, že z hlavní aleje letos zmizely prodejní stánky s nevhodným sortimentem ocenila Alena Kurthyová, která na výstavách Flora Olomouc prodává okrasné rostliny a letničky už pravidelně.

„Určitě je to změna k lepšímu. Když lidé přijedou na květinovou výstavu, mají se tam prodávat hlavně květiny a ne zboží z asijské tržnice,“ myslí si podnikatelka.

Každoročně na Floru jezdí také Milena Stavinohová z Prostějovska. Tentokrát si z areálu odnášela několik tašek s rostlinami.

„Prošly jsme si celé výstaviště, sortiment je tady pestrý, vybere si každý. Já jsem nakoupila hlavně letničky a bylinky,“ poznamenala návštěvnice. 

Rekonstrukce Národního domu v Prostějově - 17. 4. 2019
Teď Národní dům pokrývají plachty, do konce roku by měl zářit novotou