Narazila tak na skutečnost, že k mání nebyly jen atrakce pro děti. Dospělí si tak mohli vyzkoušet, jak jsou na tom se zdravím, nechat si například změřit svaly. Také si mohli přijít a zjistit, jak jsou na tom s hygienou.

„Zde poučují zdravotnice z centrálního operačního sálu. Mají k dispozici i lampu, která objevuje nečistoty. Pro děti i jejich rodiny zde máme hru o ceny. S hrací kartou můžou obejít devět stanovišť a pokud zde nasbírají aspoň pět razítek, mohou se dostat mezi výherce," vysvětluje mluvčí Agelu Radka Miloševská.

Na jednom z míst, kde se soutěžilo, byla také figurína člověka. Na ní si mohli děti i dospělí procvičit, zda by se mohli stát chirurgem.

„V prohlubních na figuríně jsou předměty a musíte je nástrojem vytahovat. Pokud se dotknete bočnice, člověk jakoby umírá. Máte tři pokusy. Je to takové cvičení na jemnou motoriku," komentuje Kateřina Výmolová ve chvíli, kdy se u jejího stanoviště utvořila fronta.

Velký zájem vzbudilo také představení dětí z prostějovského dětského domova. Zahrály pohádku O Budulínkovi. Právě děti také slavnostně dostaly na svůj domov padesát tisíc korun od nadace.

Celé akci pak vévodila Tatra. A ne ledajaká. Do Prostějova si totiž našlo cestu auto, které vyzývalo na souboj soupeře v závodě Rallye Paříž-Dakar. Chybět pak nemohl ani samotný Karel Loprais, který svým řízením slavný vůz dotáhl k řadě úspěchů.

„Tahle Tatra byla čtyřikrát na startu, z toho třikrát vítězná. Lidé se ptají, chtějí vědět všechno. Včetně toho, zda je to skutečně ona," říká o zájmu lidí Karel Loprais.