Lidem v obci se uleví. Komunikace II/150 je totiž hlavním tahem směrem na Boskovice a Vysočinu.

"Uzavření průjezdu obcí vnímáme jako velkou úlevu. Ta doprava je tu opravdu enormní. Zvláště minulý rok, když se opravoval most v Mostkovicích toho bylo až příliš," komentuje ohrozimský starosta Michal Lukeš s tím, že stavba kanalizace byla zahájena už koncem ledna.

"Budujeme hloubkovou kanalizaci v celé obci. Do teď se pokládala ve vedlejších ulicích, aktuálně jsme se dostali na hlavní krajskou silnici."

Znovuotevření pánského kadeřnictví Lucie v Prostějově
Kadeřnictví otevřela. V Prostějově bez front a spíš v rodinné atmosféře

Plné Mostkovice

Zvýšenou frekvenci dopravy zaregistrovali naopak v Mostkovicích.

"Samozřejmě, že je to znát. Od rána jezdí přes obec o dost více aut i náklaďáků. Nic se s tím nedá dělat, v Ohrozimi toho měli loni až nad hlavu, když přes ně jezdilo prakticky všechno a kanalizace je potřebná," uvádí mostkovický starosta Jaroslav Peška.

Uzavírka se týká celé hlavní silnice od křižovatky nad ohrozimským kopcem až po obecní úřad v Ohrozimi. Stavba by měla být realizována do 12. července letošního roku. Objízdná trasa je vedena přes Mostkovice a Plumlov.

Tankodrom první kategorie. Silnice mezi Prostějovem a Ohrozimí. 9.3. 2021.
VIDEO: Tankodrom první kategorie. Na "ohrozimáku" by měl problémy i Tomba

Aktuálně je na Prostějovsku ještě několik dalších dlouhodobých uzavírek. V Prostějově se pracuje po celé délce Vrahovické ulice. Dálnice D46 je z důvodu stavby mimoúrovňové křižovatky svedena do jednoho jízdního pruhu. Na stejné dálnici je uzavřen i nájezd ve směru na Olomouc u Brodku u Prostějova. Neprůjezdná je i silnice mezi Smržicemi a Kostelcem na Hané. Za necelý měsíc se pak z důvodu stavby Severního obchvatu Prostějova uzavře hlavní silnice směr Kostelec na Hané.