Kromě vyhodnocení činnosti za uplynulé období, shrnutí výsledků činnosti a plánů na příští rok bylo na programu i poděkování za dlouholetou, poctivou a neúnavnou práci panu Františku Vozihnojovi z Mořic. Ten byl v čele myslivecké společnosti od roku 1995. Po třiadvaceti letech předal, ze zdravotních důvodů, pomyslné žezlo svému nástupci Františku Koutnému z Vrchoslavic.

„Předsedování jsem převzal od pana Coufalíka v roce 1995,“ vzpomíná František Vozihnoj. „Přikrmování zvěře, obhlídka honitby, odstřel škodné, brigády na myslivecké chatě, to je život myslivce, hodiny a hodiny práce,“ říká myslivec tělem, duší ale hlavně srdcem.

„Člověk musí umět mysliveckou společnost nejen řídit, ale hlavně jít příkladem. Není to móda, není to obyčejný koníček, ale poslání. O tom by mohla vyprávět moje žena,“ dodává František Vozihnoj.

„Jsme spolu čtyřicet šest let a kolem myslivosti se točí celá rodina. Bylo to a pořád je hlavní téma hovorů u nás doma,“ dodává jeho manželka Ludmila, vyhlášená kuchařka mysliveckých specialit.

Poděkování a přání pevného zdraví se dlouholetému předsedovi dostalo nejen od členů MS Mořice – Vrchoslavice, od hostů ze sousedních mysliveckých spolků, ale také od myslivců ze Žárovic, kteří dojeli na schůzi i s dárkem. (AdPa)