„Všude nás hostí. Lidé jsou nadšení. Malí i velcí vyšli do ulic a pozdravili nás,“ užíval si velikonoční jízdu Václav Obr, zakladatel muzea v Čechách pod Kosířem.

Kočár v doprovodu lidových muzikantů a jízdní hlídky 1. Hulánského regimentu vyrazil z muzea v sobotu po osmé hodině ranní a navštívil řadu větších i menších obcí.

Při každém zastavení předvedla výprava menší doprovodný program a při větších zastávkách v Plumlově a ve Slatinicích došlo i na krmení koní.

A s prázdnou neodcházeli ani přihlížející.

„Pro lidi jsme si připravili pěkné dárky, aby měli pěknou vzpomínku,“ podotkl Václav Obr, s tím, že mezi dárky byly především modely či pohlednice a upomínkové předměty.

Krátce po polední dorazil kočár do Plumlova, kde jej slavnostně přivítal Martin Hyndrich, místostarosta města Plumov. Právě zde před několika lety proběhala oprava přítomného kočáru.

„Je to kočár z Norimberku, ale postavil ho pan Vodička v Praze na Václavském náměstí číslo 11. Když jsem působil deset let v Kamenné stodole na nádvoří plumlovského zámku, v období 2005 až 2006 jsem ten kočár opravoval,“ vzpomíná Obr na období, kdy se začalo kočárnické muzeum rodit.