Služba je určená návštěvníkům muzea i turistům, kteří do města zavítají.

„Doposud byl výklad pouze pro skupiny a vedl jej odborný pracovník. Teď jsou informace o výstavě určené pro všechny návštěvníky, kteří do muzea přijdou a budou o ně mít zájem. Turisté tady nově získají také informace o našem krásném městě, o jeho historii nebo zajímavostech,“ řekla Soňa Provazová, ředitelka Muzea a galerie v Prostějově.

Služba vznikla ve spolupráci s Turistickým centrem města Prostějova, zájemci tak budou mít k dispozici mapy, letáky či brožury.

„Nechceme turistické služby magistrátu suplovat, naopak máme v plánu je doplnit a to zejména o víkendu, kdy je radnice zavřená,“ poznamenala Soňa Provazová.

Novinkou je i možnost zaregistrovat se do elektronického systému, díky kterému se návštěvníci včas a jako první dozvědí o novinkách a chystaných výstavách.

Muzeum je teď sice kvůli nutným protiepidemickým opatřením do 22. ledna uzavřené, přesto se na návštěvníky připravuje a těší se na ně.

„Musíme být připraveni na moment, kdy dveře opět odemkneme,“ doplnila Soňa Provazová a upozornila, že první nová výstava letošního roku připomene život a dílo J. A. Komenského. V prostorách galerie Špalíček by měla být k vidění od 28. ledna do 21. března letošního roku.