„Ta voda byla úplně horká. Měla necelých 60 stupňů Celsia. Hadici jsem odhodil. První, co mě napadlo bylo, že vodu zahřálo čerpadlo. Vytáhnul jsem jej ven a zkusil dát do bečky se studenou vodou. Voda v bečce ale zůstala studená," popsal zážitek František Horák a dodal, že si myslí, že to čerpadlem určitě nebylo.

Nasvědčuje tomu i jev, že se ze studny bez čerpadla pářilo dál další dva dny. A voda ve studni, kterou postavili rodiče pana Františka v 60. letech, byla v úterý a ve středu navíc rezavá.

„Nabral jsem té vody do kbelíku. Vůbec se mi ta voda nelíbila. Takovou vodu jsem tady nikdy nezažil. Vždycky byla průzračná a kolikrát jsem se jí i napil. No, a vůbec, dřív sloužila jako pitná," nedokázal si jev nijak vysvětlit František Horák.

O tom, co má ve studni řekl sousedům, starostce i rodině, ale nikdo nechtěl věřit.

„Starostka mi řekla, že je to blbost, uvěřila až přišla, stejně jako všichni. Bylo tady plno lidí a někteří k tomu akorát řekli, že jsou tady v oblasti rašeliniště, tak by to mohlo být třeba tím," řekl chovatel andulek z Biskupic.

„Třeba si tu někdy otevřu Františkovy lázně," smál se František Horák.

Podobný případ vodaři nezaznamenali

Voda ve čtvrtek již chládla a ze studny se nepářilo.

„Už není ani rezavá, ale na povrchu je mastný povlak. Dva dny jsem kvůli tomu nespal. Když jsem volal do vodáren, řekli mi, že je to nesmysl, že je to čerpadlem, a že voda ve studni může vydržet teplá i několik dní. To si ale nemyslím, ze studny se pářilo i bez něj a čerpadlo normálně funguje," nechápal, co se stalo v léta staré studni. Horkou vodu ve studni neřešili ani prostějovští vodaři.

„Podobný případ vodaři v našich regionech v rámci společnosti ještě nezaznamenali, tudíž se k této záležitosti ani nemohou vyjádřit," sdělila ve čtvrtek mluvčí Moravské Vodárenské Markéta Bártová.