Na návštěvníky čekala kromě pořádné porce muziky taneční vystoupení, workshopy, veletrh jedenácti neziskových organizací i aktivity pro děti i dospělé.

Lidé se mohli podívat na ukázku výcviku psů, obrany a canisterapie, vyzkoušet si jízdu na lodičce, slack-line, lukostřelbu či airsoft a pochutnat si na lokálních i mezinárodních dobrotách.

Letošní ročník festivalu nabídl i novinku.

„Nově jsme vymalovali halu obrázky a graffiti. Do malby se zapojili nejen místní, ale i studenti umělecké školy a pouliční umělci. Dali jsme výzvu na facebook, takže přijeli i lidé z Prostějova, Olomouce nebo Brna," řekla Eva Gartnerová, manažerka projektu, jehož oblíbenost rok od roku roste.

Zatímco prvního ročníku se účastnilo pět set návštěvníků, minulý rok to bylo dvakrát tolik.

Ačkoli na začátek letošního ročníku se z nebe začaly snášet kapky deště, zamračená obloha návštěvníky neodradila. Hodinu po zahájení napočítali organizátoři tři sta padesát návštěvníků.

„Doufám, že se dostaneme na stejné číslo jako loni. Druhým rokem už funguje stanové městečko, ve kterém jsou ubytovaní i lidé z Prahy či Brna, takže jsem moc ráda, že festival přesáhl hranice regionu," řekla Eva Gartnerová.

Na multižánrový festival do Želče zavítala s kamarádkami i Kateřina Šimková z Olomouce.

„Minulý rok jsme tady byly poprvé a moc se nám to líbilo. Je tady taková rodinná atmosféra, žádných deset tisíc lidí a tlačenice na jídlo. Líbí se mi, že to není jenom o hudbě, ale i o různých aktivitách, takže si plánuji zastřílet z airsoftové zbraně a z luku," usmála se.