To, že jsou koťata malá, znamená, že připomínají urostlou svalnatou mourovatou kočku. 

„Tahle mají měsíc a raději k nim moc nechoďte. Už by vás dokázala pěkně potrhat," upozorňoval principál a vzal si jedno z nich do náruče. Cirkus Jo Joo v Prostějově

Tygřík poznal člověka, který o něj pečuje a denně za ním chodí, a po způsobu koček se s ním začal mazlit. Když však začal jevit živý zájem o objektiv fotoaparátu, vrátil jej principál k sourozencům a odvedl nás o kus dál. Tam se za mříží procházela urostlá tygřice.

„Tohle je zasloužilá matka," pochválil ji Jaromír Joo, když ji vedl na vodítku ven.

Tam se samice sibiřského tygra předvedla v celé své kráse. Právě vodítko je pro cirkus Jo Joo charakteristické. Jako jediný u nás a jeden z mála ve světě předvádí drezuru šelem bez mříží. 

„Občas to může být velice dramatické. Jednou jsem je měl v manéži v kruhu kolem sebe někdo od konkurence nám přesekl hlavní přívod elektřiny. Takže v šapitó plném lidí byla najednou tma a elektrikáři neměli připravené nouzové osvětlení. Tak jsem tam stál a do té tmy jsem zavolal: Vážení diváci, zůstaňte prosím v klidu na svých místech, protože mi můžete věřit, že se bojím ještě mnohem víc než vy. Lidé se začali smát a tleskat a v tu chvíli jsem věděl, že mám vyhráno. Nakonec jsem z toho měl i skvělou reklamu," líčil jeden z dramatických zážitků principál. 

Práce krotitele se samozřejmě neobejde bez zranění. Cirkus Jo Joo v Prostějově

„Jednou tady točila televize, a když jsem dával tygra zpátky do klece, máchl po mně tlapou a trefil mě do dlaně. Tak jsem ho zavřel a až po chvíli mi kameraman říká, že mi z rukávu kapekrev.A opravdu jsem měl dlaň rozříznutou hluboko do masa," vyprávěl Jaromír Joo. Tygři mají tak ostré drápy, že ránu vůbec necítil.

„Ti reportéři se mnou chtěli hned jet do nemocnice, že si natočí ošetření.

„To není nutné, takovéhle malé rány šije manželka," povídám jim a žena hned přinesla slivovici a šití. Ti z toho měli haló a točili si, jak si ránu polévám slivovicí, ještě jsem si dal pod ruku čisté prostěradlo, aby té krve vypadalo víc. Zbytek dezinfekce jsem pak samozřejmě dopíjel. To je taková tradice, na jeden steh jeden panák," vyprávěl principál. 

Starostlivě se přitom ohlížel ke klecím. Není divu, mezi šelmami očekává každou chvíli nové přírůstky.

„Puma by měla rodit každým dnem nebo i hodinou. Termín už se také blíží další naší tygřici," vysvětlil Jaromír Joo.

Šelmy cirkusu Jo Joo můžete na vlastní oči vidět na louce u Cavalla. Divákům se předvedou  v pátek o půl šesté večer, v sobotu ve dvě odpoledne a v neděli v deset hodin dopoledne.

SOUVISEJÍCÍ: Do Prostějova přijel cirkus Jo Joo. Se synovcem a strýcem