A lidé se mají zase na co těšit, alespoň podle slov provozovatele kina Pavla Ošlejška. "Snažím se promítat hlavně české filmy a to navíc takové, které jsou především letní. Tedy určené k pobavení," uvedl muž s tím, že v neděle pak program kina zaujme hlavně děti.

Jak Ošlejšek připomíná, dnešní doba úplně nepřeje, přesto mají ale tato zařízení stále co nabídnout.

"Při hezkém počasí je to u nás zcela jiný zážitek než v normálním kině. Věřím, že lidi přiláká nejen pěkné počasí, ale také znovu otevřená přehrada," poznamenal Ošlejšek. Sám pak přidal taky několik tipů, co by si v kině neměli nechat ujít.

"Osobně bych šel na Špunty ve vodě nebo třeba Inferno. I když není tohle pokračování série s Hanksem tak dobře hodnocené, jako první filmy, je to přesto skvělá podívaná. A taky Anděl Páně 2 bude fajn," dal pár tipů Ošlejšek, který loňskou sezónu hodnotí jako dobrou.

Přestože hlediště bývá v Mostkovicích zcela zaplněné jen výjimečně, i tak si sem na představení nachází cestu i stovky lidí. Letos je Pavel Ošlejšek potěší českými filmy posledního roku, ale také řadou snímků ze zahraničí. Promítání však začne právě českým snímkem a to komediálním Instalatérem z Tuchlovic. Konec června ale připomene, že do Mostkovic nemusíme vyrážet jen na komedie. Na programu totiž je horor Rozpolcený.

PROGRAM KINA: www.letnikino.cz