Od začátku června je uzavřený pro veškerou dopravu. Šoféři, kteří tudy jezdí do Určic, musí trasu objíždět přes Vranovice – Kelčice. Silnice z Výšovic směrem na Určice je po dobu opravy mostu úplně uzavřená.

„Kompletní rekonstrukce byla jediným možným řešením. Špatný byl nejenom stav mostního svršku, ale i nosné konstrukce a spodní stavby. To zapříčinilo, že do mostu zatékalo,“ upřesnil krajský mostmistr Jaroslav Ostrejš.

Jak dodal, stavební práce se naplno rozběhly začátkem června. „V současné době opravujeme mostní svršek, poté se pustíme do konstrukce a spodní stavby. Hotoví bychom měli být nejpozději do konce září,“ slíbil Ostrejš s tím, že investici za více než dvaadvacet milionů korun financuje Olomoucký kraj z prostředků na modernizaci silniční sítě.

„Most nebyl opravovaný několik let a bylo to na něm znát. Pozoroval jsem to hlavně na povrchu. Jezdilo se přes výmoly a viditelné byly i praskliny,“ nechal se slyšet Roman Pazdera z Určic.

Stav mostů na Prostějovsku je podle krajského mostmistra takzvaně standardní. Tento termín je v podstatě eufemismus.

„Znamená to, že pro nedostatek finančních prostředků je nelze uvést do takového stavu, aby byl minimálně dobrý, což je na naší stupnici třetí stupeň. První stupeň je bezvadný,“ vysvětlil Ostrejš.

Okres Prostějov má na silnicích druhé a třetí třídy 157 mostních objektů.