Stihnou to?

"V tomto okamžiku stále počítáme s tím, že předmětný most v obci Mostkovice bude otevřen v termínu – tedy 10. 12. 2020. Vzhledem k tomu, že má být ještě položena balená vrchní vrstva, což závisí na počasí, může v případě nepříznivých klimatických podmínek dojít k posunutí termínu zprovoznění mostu," informovala krajská mluvčí Eva Knajblová.

Uleví se všem

"Samozřejmě, že jsme moc rádi a těšíme se. Ta uzavírka byla dlouhá a pro mnoho lidí nepříjemná. Přece jenom jich hodně bydlí v ulici Za vodou a měli problémy se dostat ke svým domům," komentoval mostkovický starosta Jaroslav Peška.

Neukáznění řidiči

"Problémy nám dělali i řidiči, kteří si jezdili kudy chtěli a nerespektovali dopravní značení. Zkracovali si cestu podél vody, i když tam byl zákaz vjezdu," potvrdil starosta Peška.

Méně lidí, slabší kšefty

Uzavřený průjezd obcí, která leží přímo pod přehradou se promítl i na místních obchodnících.

"My jsme na tom tak špatně nebyli. Máme občerstvení na hřišti a kdo chtěl přijet na makrelu, tak se dostal. Ostatní za mostem to ale museli pocítit mnohem více," sdělil Deníku provozovatel místního kempu i oblíbeného letního občerstvení Oskar Kravák.

Nový most je třicet metrů dlouhý a devět metrů široký. Stojí na vrtaných pilotech a obsahuje masivní monolitické železobetonové opěry. Investorem stavby za přibližně 24 milionů korun je Správa silnic Olomouckého kraje.