Své dotazy pište na email redakce.prostejovsky@denik.cz.

Dvě z vás vždy vybereme a pomůžeme vám vytvořit outfit přímo na míru.

Foto: 1

Letošní podzim a zimu budou opět v kurzu zvířecí vzory.

„Rozhodně se jich nebojte. Dají se zkombinovat extravagantně i velmi elegantně. Pokud si příliš netroufáte, zkuste jen doplňky. Pořídit si můžete třeba kabelku, boty nebo šátek. Pro odvážnější jsou ideální šaty na fotografii, které se dají použít i jako top,“ radí módní expertka Karla Kluková.

Foto: 2

I sportovně vypadající outfit může být elegantní. Stačí vyměnit tenisky za kozačky a můžete vyrazit na večírek nebo oslavu.

„Letošní podzim ovládnou overaly. Tento riflový je nejen velmi důmyslný, ale hlavně pohodlný. Ale pozor, ne každá postava si jej může dovolit. Doporučuji jej štíhlejším ženám,“ upozornila Karla Kluková.

Foto: 3

Klasikou bude v nadcházejících měsících černá a šedá. Nebojte se, že budete působit nevýrazně. Pokud je dobře zkombinujete, úspěch je zaručen.

„Černou i šedou doporučuji vždy něčím oživit. Mohou to být výrazné šperky, barevná šála či šátek nebo pásek. Hitem jsou pak dlouhé svetry, a to v různých tónech,“ poznamenala módní expertka.

Foto: 4

Důkaz toho, že kombinace černé a šedé barvy, které společně s červenou vévodí letošnímu podzimu, rozhodně není nudná. Právě naopak. Model stačí oživit například kožešinovou kabelkou, která dodá celému outfitu šmrnc.

„Ideální je vybrat boty stejného odstínu, které nebudou s tak výrazným modelem bít,“ doporučuje Kluková.

Foto: 5

Plesová sezona je za dveřmi. S odkládáním nákupu šatů není dobré otálet. Najít ty správné, které vám budou sedět a barevně ladit s vaším typem, není jednoduché.

„Šaty je potřeba především dobře vyzkoušet. Musí totiž skvěle padnout. Kromě klasické černé a bílé bude v kurzu jemně fialová, šedá a růžová barva,“ říká Karla Kluková.

Foto: 6

Gumáky, gumáky a zase jen gumáky. Kdo letos nenasadí gumáky, a to v jakékoliv barvě, jako by nebyl.

„Tento trend se mi zpočátku moc nezamlouval. Čím dál víc jej ale sleduji, tím víc se mi líbí. No řekněte, není pro upršený podzim ideální nasoukat se do krásně zdobených gumáků? Žádná kaluž vás pak nemůže zastavit,“ tvrdí odbornice na módu.

Foto: 7

Základem všeho jsou doplňky. Ať už náušnice, náramky, hodinky, náhrdelníky nebo šály či šátky.

„S doplňky radím každé ženě individuálně. Někomu sluší zlato, někomu stříbro a jinému třeba barevná bižuterie, která je teď velkým hitem. Obecně platí, že čím jednodušší model, tím výraznější doplňky a naopak,“ radí Kluková.

Foto: 8

Ani v zimě se nevzdávejte výraznějších barev. Modrý rolák s o odstín světlejším svetříkem jsou tou správnou volbou. V tomto případě stačí jen doladit boty s kabelkou v přírodní barvě a můžete vyrazit do města, do práce i na nějakou slavnostnější příležitost.

„Stálicí jsou v tomto případě džíny s elastanem. Skvěle sednou,“ doporučuje módní expertka.