"Na mlžítka jsme byli s rodinou vcelku zvědaví. Na náměstí sice funguje fontána, ale jinak je tam v létě děsné horko. Chodíme do centra často, ale žádné sprchy nebo vodní rozprašovače jsme nikdy nenašli," komentovala situaci Hana Slezáková z Prostějova a dodala: "Doufám, že už letos budou. Zatím je nikdo neviděl, jako tu pověstnou jitrnici…"

Trio mladých prostějovských policistů obdrželo medaile primátora za záchranu lidského života 23. prosince 2021. 12.1. 2022
Zachránili život prodavači kaprů. "Byl to velký adrenalin," popisují policisté

Na vině je výrobce

"Bohužel firma nestihla z kapacitních důvodů v loňském roce mlžítka dodat. Částka rozpočtovaná na nákup mlžítek tak nebyla v loňském roce využita," vysvětluje 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil s tím, že odbor správy a údržby majetku města jednal se zástupci výrobce a ten garantuje, že mlžítka budou dodána letos do konce ledna.

Takto by mělo vypadat mlžítko, které bude instalováno na prostějovské náměstí TGMTakto by mělo vypadat mlžítko, které bude instalováno na prostějovské náměstí TGMZdroj: Město Prostějov

Nevyužité peníze se utratí letos

"Schválili jsme proto na radě rozpočtové opatření pro jejich letošní nákup a věřím, že, v letních horkých dnech budou sloužit k osvěžení návštěvníků centra města. Je skvělé, že se město Prostějov zařadí mezi města, která ochlazují horké náměstí, kdy sázení stromů v našem případě není možné, ale ochlazení je potřebné," dodala náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Prostějovany bude moci na náměstí TGM osvěžit voda z mlžítka. Mají je už třeba v Brně na Zelném trhu (na snímku)
Svlažit se v horkém dnu? Proč ne, na náměstí TGM se objeví mlžítka

Mlžítka by měla být umístěna na náměstí T. G. Masaryka v prostoru malé a velké kuželny. Celkové náklady na pořízení mlžítek jsou sedmdesát tisíc korun.