„Koncem května jsme postoupili do krajského kola v Mohelnici, které jsme vyhráli," pochválila své žáky učitelka Jana Žůrková. Její svěřenci totiž museli prokázat výjimečné znalosti jak při dopravních testech a zdravovědě, tak při jízdě zručnosti.

Malí závodníci odjíždějí na druhý konec republiky se smíšenými pocity.

„Těším se, ale taky bojím," prohlašovala dvanáctiletá Eliška Sedláková.

„Nejhorší je právě jízda zručnosti, na té se ztrácí nejvíc bodů. Na testy se dá naučit," pokračovala Eliška, která stejně jako ostatní pojede reprezentovat náš kraj v kategorii žáků do páté třídy.

Pro drahanské znamená postup do finále mnoho.

„Je to úspěch, který se nám nepodaří asi hned tak zopakovat. Je to bohužel i tím, že mezi mladšími dětmi klesá zájem dělat cokoli, co není povinné. Nejraději by seděly doma u počítače," posteskla si učitelka Jana Žůrková.

Dopravní výchova má v Drahanech velkou tradici. Ani teď, když je povinná ve všech školách, zde nemusí měnit učební plány a dostanou se leckdy i nad rámec povinných pěti hodin za pololetí. V příštím školním roce by chtěli poskytovat servis spojený s dopravní výchovou i školám ze širokého okolí.

„V bývalé škole máme k těmto účelům skvěle vybavenou učebnu a na asfaltové ploše za budovou plánujeme nakreslit i dopravní hřiště. Děti si u nás během jednoho dne tak budou moci odbýt jak teorii, tak praxi a navíc jim zajistíme třeba i oběd ve školní jídelně" poznamenal starosta Milan Marek, pro kterého je dopravní výchova koníčkem z dob jeho pedagogického působení. (pam)