„Normálně přesně zacílím i na mouchu na zdi, v minulých dnech jsem ale prodělal nachlazení a netrénoval jsem, trochu je to cítit. Ale kupodivu mi to zatím střílí pěkně,“ usmíval se po úvodním kole na pětašedesát metrů v sobotu dopoledne. Dosáhl při něm na parádních 284 bodů ze tří set možných.

Rozsekal Chorvaty

Přes koronavirové výpadky v listině závodů má letos Bob Korbař za sebou úspěšnou sezonu.

„Podařilo se mi na začátku srpna rozstřílet skvělé chorvatském závodníky u nich doma na světovém poháru ve sportovním centru Veliko Trgovišće a získat tam zlato,“ vzpomíná Bob s tím, že Chorvaté mu přijeli oplatit porážku k nám do Česka na mezinárodní závody v Otrokovicích, ale i tam je dokázal porazit.

Z průběhu domácího šampionátu v Plumlově byl nadšený.

„Jsem strašně moc spokojený, že se nám "mistrák" podařilo uspořádat. A děkuji moc všem, kteří se na jeho přípravě podíleli. A navíc to vypadalo, že si závody střelci v krásném počasí i parádně užívali. Mě to také bavilo a znovu se mi podařilo i vyhrát,“ liboval si po závodech Bob Korbař.

Opět zlatý

V sobotu na šampionátu v Plumlově totiž ovládl samostatný závod jednotlivců IAU IR-900 a stal se už po pětatřicáté mistrem České republiky. Zvítězil s celkovým nástřelem 867 bodů. Druhý Josef Nedělník (Savana KKK, Kostelec na Hané) za ním zaostal o 41 bodů. Mezi ženami byla nejlepší Jaroslava Nedělníkova (Savana KKK, 804 bodů)

V neděli navazoval vrcholný Eliminační závod IAU Field Division 2020 na 50 metrů. V kategorii muži se stal mistrem ČR znovu Bohumil Korbař, nejlepší ženou pak byla Karolína Hynková (Savana KKK).

Závodů se účastnili borci z celé republiky, dorazili například z Opavy, Suchých Lazců, Hradce Králové, Otrokovic, Plumlova či Kostelce na Hané. 

Vítěz turnaje Kamil Majchrzak.
Skvělé finále! Czech Open ovládl polský ranař Majchrzak

Sobotní výsledky

MČR ve střelbě z polní kuše v Plumlově - výsledky po prvním dnu závodůZdroj: SKŽP Plumlov

MČR ve střelbě z polní kuše v Plumlově - výsledky po prvním dnu závodůZdroj: SKŽP Plumlov