Přesto se podle policie nedá říct, že by křižovatka byla nebezpečná.

„Místo není z pohledu policie rizikové. Není zde zvýšená nehodovost a proto z naší strany nebyl dán podnět k jakýmkoliv změnám a ani zde v současné době žádné návrhy změn neplánujeme," uvedl policejní mluvčí František Kořínek a odkázal na krajský úřad. Právě kraji obě komunikace patří.

Hejtmanství však podle vyjádření mluvčí Kamily Navrátilové také se změnami nespěchá.

„Kraj zatím nemá nic v plánu. Na nebezpečnost křižovatky a související změny dávají podněty buď dopravní inspektoráty nebo městské a obecní úřady. Místní úpravy vydává městský úřad. Kraj zatím nemá ani důvod nějak zasahovat," tlumočila Kamila Navrátilová stanovisko dopravního odboru.

Některé změny však jsou možné. S jednou například počítá městský úřad v Konici. Alespoň podle starosty Františka Nováka.

„Žádný podnět jsme policii či kraji nedávali," uvedl starosta.

„V územním plánu se však počítá s možností kruhového objezdu. Teď jde o to, jestli se jeho stavba uskuteční," dodal s tím, že se ale jedná především o záležitost hejtmanství. Alespoň předběžný termín, kdy by se mohlo začít místo upravovat zatím nenaznačil.

„Netroufám si odhadnout, kdy by se něco mohlo začít dít," řekl starosta.

Nedaleko možného budoucího rondelu, který by byl v Konici druhým, se nachází také firma Karla Marka. Ten problém v současné křižovatce nevadí, změně by se ale nebránil.

„Když na rondel dá někdo peníze, tak proč ho na místě nepostavit," podělil se o názor majitel autodopravy.