Když usedly missky do letadla, měly čerstvě za sebou instruktáž pro tandemový seskok s padákem. „Během deseti minut jsme si řekli, co a jak budeme ve vzduchu společně provádět, a mohli jsme jít na to,“ řekl Martin Dlouhý z prostějovské firmy Jump-tandem, která seskoky zajišťovala.

Ve výšce 4 000 metrů se trio krasavic zhluboka nadechlo a vrhlo se do volného prostoru. Čekalo na ně 60 adrenalinem nabitých sekund volného pádu rychlostí přes 200 kilometrů za hodinu.

S nápadem ocenit nejkrásnější studentky tímto způsobem, přišel Jan Mizera z fakulty multimédiálních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Právě ta soutěž pořádala. „Když už jsem do toho holky navlékl, musel jsem si skočit s nimi, abych měl jistotu, že to přežijí,“ prohodil Mizera.

Výsadek proběhl bez problémů a po necelé půlhodině stály tři půvabné dívky opět oběma nohama na pevné zemi. „Kdyby to šlo, chtěla bych si příští rok určitě skočit s našimi nástupkyněmi,“ zářila těsně po přistání studentka angličtiny pro manažerskou praxi Karla Plhoňová.

Symbolické předání korunky pro královnou krásy přímo ve vzduchu neproběhlo ani neproběhne. „Předávání korunky jsme před rokem zrušili,“ zalitoval Jan Mizera s úsměvem.