Finalistky Miss World neslyšících oblékla návrhářka z Prostějova

Poslední velkou akcí, při níž prezentovala své výtvory, bylo nedávné finále sedmého ročníku soutěže Miss World neslyšících v Praze. Během šesti měsíců ušila 12 toalet pro finále a 15 modelů pro módní přehlídku. Dívky přitom neznala, dokonce ani jejich míry.

„Využila jsem pružnosti krajek, z nichž se běžně šije spodní prádlo. Vyrábí se i v šestnácticentimetrových pruzích. Podélně sešité daly základ dlouhým toaletám,“ vysvětlila absolventka prostějovského gymnázia, která se bez výučního listu v krejčovském řemesle prosadila mezi nejlepší návrháře v zemi.

Díky elastické krajce padly šaty všem finalistkám světové soutěže. „Myslela jsem, že se s dívkami seznámím alespoň dva dny předem a šaty přizpůsobím jejich postavám. Nakonec jsem měla jen dvě minuty na to, abych pro každou vybrala nejvhodnější model,“ poznamenala Eva Černá-Hrachovcová. Finalistky Miss World neslyšících absolvovaly v jejích toaletách také přehlídkové turné. Navštívily osm českých a moravských měst, mezi nimi i nedalekou Olomouc.

„Na jednu toaletu jsem spotřebovala třicet metrů krajky, kterou jsem pak barvila do požadovaných odstínů. Nejvíce času ale zabralo lepení blýskavých krystalků. Na jedněch šatech je jich až šest tisíc,“ přiznala návrhářka, členka poroty a současně hlavní sponzor letošního klání neslyšících dívek z celého světa.