Večer odstartovala Milada Sokolová a Martina Drmolová z Kulturního klubu Duha. Jako první zazněla v osmnáct hodin prostějovská skupina Minami, která rozhýbala publikum.

Ve dvacet hodin už ale náměstí doslova praskalo. Návštěvníci seděli na lavičkách, v trávě a nebo stáli, kde se dalo. Někteří dokonce vylezli na střechu.

Někteří z publika jsou dokonce tak věrní, že chodí na každou akci, která se v Prostějově pořádá.

„Na kapele Mirai jsme v Prostějově podruhé. Dnes jsem tu s kamarádkou a s dětmi. Máme tyto akce rádi, chodíme na každou. Byli jsme i na koncertě Pavla Callty,“ uvedla Dana.

„S rodinou jsem byla na Mirai i vlastně na Minami vloni na Plumlově. Tam se nám zalíbili, tak když je ta možnost si je poslechnout znova, neváhali jsme a vyrazili na prostějovské náměstí,“ sdělila pro Deník návštěvnice Marcela.

Mezi lidmi se ale našli i tací, kteří vůbec nevěděli, co je čeká. Moc se těšíme, uvidíme skupiny vůbec poprvé. Ještě jsme je neslyšeli,“ svěřila se Nikola Janková.

Mladé fanynky, které obklopily pódium křičely nadšením. S některými se členové skupiny dokonce pozdravili a hodili do publika paličky a trsátka.

Protagonista Mirai Navrátil vyzval jednu z posluchaček, aby si s ním v davu “zaplavala“. Odvážná žena neváhala, vyhoupla se na pódium a spolu s Miraem plavali davem.

Celé náměstí zpívalo písně oblíbené kapely. Na stagi se objevila i padna z jejich videoklipu Cesta z města.

Někteří se dostavili jen na chvíli, ale přesto si těch pár minut užili. „Přišli jsme na posledních deset minut. Moc kapelu neznáme, ale to co zvládli udělat s publikem bylo neskutečné. S lidmi to zkrátka umí. A co víc? Dokázali zaplnit celé náměstí a udělat parádní show,“ dodala posluchačka Lucie.