Uprostřed tohoto týdne spatřilo světlo světa tisící dítě narozené letos v prostějovské porodnici. Je jím Denisa Zapletalová z Obědkovic. Shodou náhod je jeho maminka také držitelkou zajímavého titulu.

„V den svého narození, 28. března 1977, jsem se stala patnáctimiliontým občanem Československé republiky. S mou maminkou jsme byli v novinách a od radnice jsme dostali spoustu dárků,“ smála se maminka tisícího mimina Denisa Zapletalová. Její holčička, která se jmenuje stejně jako ona, váží tři a půl kila a měří čtyřicet devět centimetrů. „Už teď mi dělá radost, protože skoro vůbec nepláče. Těšíme se, až půjdeme domů, tam to pořádně oslavíme,“ dodala maminka.

Prostějovskou porodnicí prošlo od začátku roku do pátečního dopoledne 995 rodiček. Tisící maminku prostějovská nemocnice očekává o víkendu. „V poslední době máme téměř neustále zaplněná všechna lůžka. Je to tím, že teď rodí silné ročníky ze sedmdesátých let,“ řekla vrchní sestra gynekologicko- porodnického oddělení Věra Tisoňová. Podle ní by se do konce roku mohlo narodit až dvanáct set dětí. Vloni jich bylo 968.