Krásná, tří a půl kilová holčička Denisa byla totiž tisícím novorozencem, který letos zakřičel poprvé na svět na porodním sále v Prostějově „Je to zlatíčko, pořád spinká,“ chválila svou Denisku Jaroslava Zapletalová z Obědkovic. Trojnásobná matka dostala od nemocnice kytici, dětské pleny a upomínkové dárky. Prostějovský deník věnoval čtvrtletní předplatné, dárkový poukaz na oblečení a další drobnosti.

Od zástupce své zdravotní pojišťovny pak maminka Jaroslava Zapletalová převzala dárkový koš. Od začátku roku do 14. listopadu přivedli prostějovští porodníci na svět 1 020 dětí, z toho 528 chlapců a 492 děvčat. Dvojčat bylo zatím osmnáct. „Nejsilnějším měsícem byl červenec a srpen, kdy se u nás narodilo 132 dětí,“ uvedl mluvčí prostějovské nemocnice Jaroslav Svozil. Jak dodal, mezi silné měsíce patřily také leden, duben a září, kdy lékaři zaznamenali 95, 98 a 96 dětí.

Dětí přitom nestále přibývá. Minulý rok se v prostějovské porodnici narodilo „jen“ 982 dětí, předloni pak ještě o 39 méně. „Letošní rok je opravdu rekordní. Počet porodů v posledních dvou letech je přitom srovnatelný s údaji z konce osmdesátých a počátku devadesátých let,“ informoval primář gynekologicko- porodnického oddělení Aleš Nevrla s tím, že do konce roku by se v prostějovské porodnici mohlo narodit až 1 200 dětí.

Přečtěte si také: